דבר ראש המועצה

היישוב רכסים נוסד לפני כ-60 שנה, סביב הישיבה המעטירה "כנסת חזקיהו".
הישוב גדל והתפתח ומקהילה של עשרות משפחות התפתח לכ-10,000 נפש כ"י.

תנופת הפיתוח נמצאת בעיצומה ובימים אלו נבנית גבעה חדשה - גבעה ג', שכפטריות לאחר הגשם, צצים בה חדשים לבקרים בתים נוספים. כמו כן בקרוב עומדות לקום מספר שכונות חדשות נוספות, ביניהן שכונת הפרסה שתכיל עוד 1700 יח"ד. שכונה שתוכננה בדיוק לפי צרכי הציבור החרדי, ותכפיל את האוכלוסייה ברכסים.

רכסים מהווה "ממלכת התורה בצפון", גדולי התורה בישוב הם אלו המנווטים את רוח החיים, מוסדות התורה והחסד מפארים את הישוב לצד החינוך האיתן, השורשי והאיכותי שניתן במקום, עשרות גני ילדים, 3 בתי ספר לבנות, 6 תלמודי תורה, 3 ישיבות קטנות, 3 ישיבות גדולות, וכוללים רבים בהם לומדים מאות אברכים ומקרינים מאורם לכל הסביבה כולה.

רכסים מהווה מגדלור לכל הצפון כולו, טובי המחנכים מתושבי הישוב מלמדים הן בסביבה הקרובה והן הרחוקה: קריות, מגדל העמק, חיפה נתניה, עכו, נהריה, כרמיאל ועוד.

רכסים כמובן פורחת בגמח"ים ובמעשי חסד והכל יודעים שכאן ימצאו סביבה תומכת תוך רמת חינוך גבוהה וכוללים עם בחירי האברכים ולכן רבים המבקשים למצוא את מגוריהם בישוב מבורך זה.
 
כמובן שהנוף הפסטורלי והאווירה הקסומה של הישוב הם נדבך חשוב בנתינת חן המקום על יושביו.

מקור פרנסה הוא אחד הגורמים החשובים בבחירת מקום מגורים. ולכן שמתי בראש מעיניי את פתרון הבעיה הכלל ארצית, מצוקת פרנסה לנשים חרדיות. וברוך ה' אנו בשלבי הקמה של מקום תעסוקה ל-150 נשים חרדיות, פתחנו גם הכשרה מקצועית לגברים. כמו כן, בסייעתא דשמיא, עם עמל רב, אנו פועלים נמרצות להקמת איזור תעסוקה להיי- טק ועסקים נוספים שיהווה מקור הכנסה למשפחות בני התורה שבמקום, מרכז שיפתח את הישוב כלכלית ללא היכר, כמובן שכל הנעשה הוא בהמלצת ובהכוונת רבני המקום המנווטים את הוואי החיים בישוב.

רכסים מהווה דירה נאה שמרחיבה את דעתו של אדם, מלבד היותה ממלכת התורה בצפון ואשרי הזוכה לגור במקום תורה.